Imieniny: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna
<<< KAPLICZKI > FOTOGALERIA > LUBOCZA
foto: info :
kapliczka kamienna wnękowa piętrowa - ul. Lubocka - 1888 r.

Kapliczka kamienna piętrowa, we wnękach postacie ¶więtych. We wnęce frontowej figura Matki Bożej z Dzici±tkiem na ręku. Postacie Matki Boskiej i Jezuska w koronie. Cała kapliczka pomalowana farbami olejnymi w tonacjach żółto-złotych. Jest to kapliczka, która do czasu budowy kombinatu stała przy drodze z Pleszowa do Luboczy. Według informacji jak± otrzymałem od drog± meilow± uratowali j± mieszkańcy Wadowa i Luboczy. Obecnie stoi na podwórku jednego z domów. Niestety, wła¶ciciel nie chciał opowiedzieć mi szczegółów historii jej uratowania i przeniesienia w obecne miejsce.
[ Zdjęcie 1 ][ Zdjęcie 2 ][ Zdjęcie 3 ][ Zdjęcie 4 ][ Zdjęcie 5 ][ Zdjęcie 6 ][ Zdjęcie 7 ]
[ Zdjęcie 8 ][ Zdjęcie 9 ][ Miniatury ]
[ Dodaj komentarz ][ Pokaż komentarze ]
Dodane komentarze
Robert.J pisze:Czasami sobie właśnie myślę jakby to fajnie było być jezncodeśnie w kilku miejscach naraz Niestety, ale czasami należy dokonać wyboru miejsca obserwacji. Raz jest to zły wybf3r innym razem strzał w dziesiątkę . W tym dniu udało się trafić, choć jeszcze godzinę wcześniej byłem na Biskupiej Kopie;) Na szczęście miałem tylko z gf3ry i 35 km pokonałem bardzo szybko
Dodał: yiZwcn6JgC2dnia 14.01.2015 12:39
wicio pisze:Super fotka. Na pierwszy rzut oka myslałem, że czhdoi o miasto Kamienna Gf3ra bo tak wyrażnie widać Śnieżkę, ale stamtąd jest tylko ok 20 km a więc nie DO. Tego dnia rzeczywiście powietrze było bardzo czyste ale z rozproszeniem światła i warunki zdecydowanie poprawiły się po zach słońca. Jechałem samochodem (niestety jaki kierowca) z Wrocławia do Bielska i widać było kawał Sudetf3w. Niestety noc mnie zastała już przed GSA, wiec najciekawsze mnie ominęło.
Dodał: wTyCgHxDVEtJQadnia 22.08.2012 3:36

<<< :[   1  2  3  4  5  6  7  8  9   ]: >>>


: Reklama : Patronat : Autorzy : Copyright 2004 - 2009 © NHMZ : v3.3 :