Imieniny: Iwona, Sabina, Wincenty
<<< KAPLICZKI > FOTOGALERIA > WOLICA
foto: info :
kaplica pw. św. Józefa - ul. Drożyska - prawdopodobnie 1812 r.

Kaplica, wybudowana przez wójta Wolicy Grzegorza Kulę prawdop. w 1812; kiedyś przy rozwidleniu drogi z Niepołomic do Cła i Wyciąża. Stoi pomiędzy drzewami, murowana i otynkowana, na froncie boniowanie; w bocznych ścianach trójkątnie zakończone okienka; podobnie zakończony jest otwór drzwiowy z dwoma skrzydłami przeszklonych drzwi, na dachu sygnaturka. Wewnątrz ołtarz z obrazem przedstawiającym Świętą Rodzinę - św. Józef uczy Jezusa stolarstwa, na pierwszym planie siedzi Maryja przy kądzieli. We wnękach na bocznych ścianach obrazy: po lewej św.Florian oraz po prawej scena ze św.Dominikiem odbierającym różaniec od Matki Bożeji i św.Katarzyną odbierającą różaniec od Dziciątka Jezus. Na obrazie tym Matka Boska przedstawiona jest w koronie i z nimbem utworzonym z 12 gwiad. Na przedniej ścianie kamiennego ołtarza płytkie wgłębienie z centralnie wyżłobionym krzyżem oraz literami A i (Omega). W mensie (blacie) ołtarza, w małym wgłębieniu przechowywane były relikwie, prawdopodobnie św. Andrzeja Boboli, które obecnie umieszczone sa w relikwiarzu, w nowym kościele.
Co roku 1 maja, o godz.9.oo, odbywa się w kapliczce msza św. odprawiana przez księdza z Górki Kościelnickiej, do której probostwa należy Wolica. Do czasu wybudowania kościoła przy kapliczce odbywało sie święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Więcej informacji o wnętrzu kapliczki w dziale POCZYTAJ/Artykuły prasowe, artykuł "Święta Rodzina w kapliczkach nowohuckich".
[ Zdjęcie 1 ][ Zdjęcie 2 ][ Zdjęcie 3 ][ Zdjęcie 4 ][ Zdjęcie 5 ][ Zdjęcie 6 ][ Zdjęcie 7 ]
[ Zdjęcie 8 ][ Zdjęcie 9 ][ Zdjęcie 10 ][ Zdjęcie 11 ][ Zdjęcie 12 ][ Zdjęcie 13 ][ Zdjęcie 14 ]
[ Zdjęcie 15 ][ Zdjęcie 16 ][ Zdjęcie 17 ][ Zdjęcie 18 ][ Zdjęcie 19 ][ Zdjęcie 20 ][ Zdjęcie 21 ]
[ Zdjęcie 22 ][ Zdjęcie 23 ][ Zdjęcie 24 ][ Zdjęcie 25 ][ Zdjęcie 26 ][ Zdjęcie 27 ][ Zdjęcie 28 ]
[ Zdjęcie 29 ][ Zdjęcie 30 ][ Zdjęcie 31 ][ Miniatury ]
[ Dodaj komentarz ][ Pokaż komentarze ]
Dodane komentarze
piszesz, że to co zamieściłeś, to nie jest odpicowany FF, więc piwene chodzi o FF4 boję się tego interfejsu, bo zysk miejsca to dla mnie akurat zdecydowanie mniej ważny element od pozostałych, wpływających na wygodę użytkowaniana szczęście pozostaje opcja Tabs-on-Bottom i być może pozostanie opcja ustawienia klasycznego interfejsu, bo wszelkie rozwiązania typu chromowego ( safari ma podobne rozwiązania ) doprowadzają mnie do szałupiszesz, że nie odpowiada Ci jego ( FF ) zużycie zasobf3w, ale to zależy od sposobu użytkowania. Musiał bym kiedyś sprawdzić, jak opera by u mnie funkcjonowała, w każdym razie Chrome stawiam daleko za FF, bo zasobf3w zjada więcej, ciężko chodzi piwene nikt się ze mną nie zgodzi, ale wszystko zależy od warunkf3w pracy, a u mnie jest on chyba wolniejszy nawet od ie
Dodał: lAQKiWqDEbupGcgVFOdnia 26.09.2012 21:34

<<< :[   1  2  3  4  5  6  7  8  9   ]: >>>


: Reklama : Patronat : Autorzy : Copyright 2004 - 2009 © NHMZ : v3.3 :