Imieniny: Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława
<<< KOŚCIOŁY > INFORMACJE
SZLAK ARCHITEKTURY DREWNIANEJ

Poniższy tekst pochodzi ze strony „Szlak Architektury Drewnianej w Województwie Małopolskim”. Informacje o kościołach podane na naszej stronie „Nowa Huta mniej znana” opracowałem korzystając z wielu materiałów, wszystkie wymienione są w Źródłach.
Kościół w Górce Kościelnickiej nie jest wprawdzie wymieniony w internetowym zestawieniu Szlaku ale drogowskazy oznakowania turystycznego i tablica informacyjna przed nim wskazują na to, że należy do tej grupy. Na stronie NHMZ przedstawiamy również mały kościółek drewniany w Lasku Mogilskim oraz XVI w. kościół w Czulicach, jako że miejscowość ta przylega bezpośrednio do granic administracyjnych Nowej Huty.

Pomysł propagowania drewnianej architektury Polski południowej zasługuje na szczególne uznanie. I chociaż strona internetowa SAD w Województwie Małopolskim nie była aktualizowana od 2002, może 2003 roku, to warto do niej zaglądnąć i poznać bogactwo drewnianej sztuki tego obszaru. Polecam również tworzące się strony o architekturze drewnianej Podkarpacia i Śląska.

AŁ /wrzesień 2004 r./ ...
[ pokaz całość ]

Portal Macieja Mączki w kośiele św. Bartłomieja w Mogile
Kościół w Czulicach
Kościół w Górce Kościelnickiej
Kościół w Krzesławicach
Kościółek w Lasku Mogilskim
Kościół w Mogile


: Reklama : Patronat : Autorzy : Copyright 2004 - 2009 © NHMZ : v3.3 :