Imieniny: Albina, Antonina, Dawid, Radosław
<<< CO NOWEGO
21.03.2006 23:04
Uzupełniony został Słowniczek oraz Fotogaleria - domy drewniane. Przy okazji dodałem dalsze hasła i kolejne fotografie domów. Przy niektórych musiałem odnotować, że zostały rozebrane w ub.roku.
12.03.2006 12:00
Po 2 miesięcznej przerwie wracamy z odświeżonym designem i nieco zmodyfikowanym układem strony. Do logo powróciły wierzby - motyw z pierwszej edycji strony NHmz, tym razem znad Dłubni... Są jeszcze takie obrazki w Nowej Hucie.

Za zgodą Pana Adama Gryczyńskiego, kierownika Foto-Galerii NCK, włączamy się w jego projekt „Portret miasta – Nowa Huta w fotografii”. Na łamach NHmz dodaliśmy dział „Portret Nowej Huty” gdzie będziemy prezentować zdjęcia zdobyte przez Pana Adama lub otrzymane od naszych gości. Najciekawsze z nich, po odpowiedniej obróbce cyfrowej, będą zaprezentowane na przygotowywanej przez niego na czerwiec br. wystawie w Nowohuckim Centrum Kultury.

W Materiałach własnych - rozmowa z Panem Franciszkiem Szafrańcem, 95-letnim mieszkańcem Mogiły, przeprowadzona w ub.r. ramach projektu „nowa_huta.rtf”, realizowanego przez Małopolski Instytut Kultury.

Uzupełniono też: ostatni odcinek książki Stanisława Sudera „Czyżyny, wieś moich wspomnień”, w Krótkich historiach wspomnienia babci Marii Radoszek, w Przedrukach z książek cytaty dotyczące Kopca Wandy.
Ponadto kilka nowych ciekawostek.
Trwa jeszcze odtwarzanie działu z domami i słowniczka ale wkrótce i to będzie uzupełnione. ZAPRASZAMY.

<<< :[   1  2   ]: >>>


: Reklama : Patronat : Autorzy : Copyright 2004 - 2009 © NHMZ : v3.3 :