Imieniny: Borys, Grzegorz, Urban, Magdalena, Magda
<<< LINKI > STRONY O PODOBNEJ TEMATYCE
strony o podobnej tematyce
inne serwisy
zobacz wszystkie
www.nhdworki.republika.pl
krótkie informacje o dworkach i pałacach na terenie Nowej Huty; również trasy rowerowe
www.wirtualna.elektryk2.vot.pl/news.php
stronę tworzą uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2 i XXII LO w Krakowie - Nowej Hucie pod kierunkiem Jadwigi Jurczyk-Motyl; nie mając możliwości zbierania eksponatów i tworzenia tradycyjnej izby regionalnej, utworzyli Internetową (Wirtualną) Izbę Regionalną, opisując w niej zabytki kultury materialnej i niematerialnej; znajdziecie tu opisy miejscowości, z których pochodzą nasi uczniowie.
www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/r/0.htm
mapy okolic Krakowa, w tym oczywiście i tej wschodniej części, gdzie obecnie stoi Nowa Huta
www.podkarpackie.pl/szlak/
Województwo Podkarpackie też ma swój Szlak Architektury Drewnianej. Kościoły, cerkwie, skanseny. Polecam.
www.mogila.cystersi.pl
strona internetowa mogilskich Cystersów, oprócz bierzącego serwisu, zawiera informacje o historii XIII-wiecznego klasztoru i kościoła
www.drewniana.malopolska.pl/
Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce - to co powinieneś wiedzieć o zabytkach architektury drewnianej w naszym województwie; na tej stronie prezentowane są m.in. kościały, które w 2003 r. zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO - z obszaru Małopolski są to drewniane kościoły w Binarowej, Dębnie Podhalańskim, Lipnicy Murowanej i Sękowej.
www.zabytkowo.blox.pl
"ZABYTKI - ocalić od zapomnienia", to nowy blog, w którym Piotr Skucha dokumentuje ginące zabytki architektury: młyny i inne zabytki techniki, drewniane chałupy, obiekty militarne i kolejowe.
www.krzeslawice.republika.pl
Podstawowe informacje o histori, zabytkach i atrakcjach turystycznych Krzesławic /strona nie modyfikowana od czasu założenia, brak kontaktu z autorem/.
www.albumromanski.pl
ARCHITEKTURA ROMAŃSKA - często nie mamy pojęcia ile zabytków z tego okresu zachowało się w Polsce. Dzięki prostej ale świetnej prezentacji tego tematu przez dwójkę absolwentów dziennikarstwa UJ /Gosia Fugiel-Kuźmińska i Michał Kuźmiński/ "Album Romański" jest szczególnie godny polecenia.
www.krakow4u.pl
Witryna autorska Pawła Krzana, prezentuje fotografie zabytków Krakowa, w tym i Nowej Huty. Szczególnie polecam kościoły. Zdjęcie przepiękne.
www.koscielniki.com
Strona założona przez właścicieli pałacu w Kościelnikach, którzy po odzyskaniu praw rozpoczęli w 2000 r. jego odbudowę. Historia obiektu, piękne zdjęcia archiwalne i stan obecny.
www.dzieje-mogily.republika.pl
Wieś Mogiła w XV i XVI wieku. Ciekawe opracowanie. Tematy: Mapa, Młyny, Papiernia, Kościół św. Bartłomieja, Klasztor Cystersów, Kopiec Wandy, Karczma i.in. Autorzy: uczniowie XII LO w Nowej Hucie.
www.nck.krakow.pl/foto-galeria/
Adam Gryczyński prezentuje aktualne i archiwalne materiały z wystaw fotograficznych organizowanych w Foto-Galerii NCK, również tych najsłynniejszych dotyczących Nowej Huty.
www.nepomuki.pl/
Najlepsza strona poświęcona kapliczkom, tu znajdziesz prawie wszystkie informacje o Nepomucenach i Florianach.
www.twierdza.art.pl/
Na stronie ciekawe informacje o systemie fortyfikacji Krakowa, kilka dobrych map.
www.polskihh.host.sk/
Przewodnik po Krakowie - zdjęcia, fotoreportaże, kalendarz wydarzeń kulturalnych, opisy zabytków, trasy rowerowe. Jest też osobny dział dotyczący Nowej Huty.
www.nh.pl
Nowa Huta online - Pierwsza strona o socrealistycznej Nowej Hucie traktująca o jej historii, kulturze, ludziach, którzy ją budowali, tworzyli jej niepowtarzalny charakter i piękno.


: Reklama : Patronat : Autorzy : Copyright 2004 - 2009 © NHMZ : v3.3 :